2014 Youtube Hosts Dosyası İndir

2014 Youtube Hosts Dosyası İndirTwitter’ın ülkemizden erişiminin engellenmesinden birkaç gün sonra bildiğiniz gibi Youtube erişimi de kısıtlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde Twitter erişimi tekrar açıldı ancak Youtube için aynı şey söz konusu değil ve bu konuda Twitterdaki gibi herhangi bir girişimde yok. Bu sebepten Youtube erişimi için hala çeşitli programlar kullanmamız ya da DNS ayarlarımızı değiştirmemiz gerekiyor.  Ancak bu yöntemler hızımızın düşmesine sebep olabiliyor. Bu sebepten sizlere bu yazımızda herhangi bir program ya da DNS değiştirme işlemi yapmadan Youtube erişimini nasıl sağlayacağınızı anlatacağız.

Anlatacağımız bu yöntem bilgisayarınızda tarayıcınız için bir adres defteri görevi gören hosts dosyasını değiştirmek. Hosts dosyası şu işe yarar, internet tarayıcınızın bir web sayfasına girmek istediğinizde  tarayıcı hosts dosyasını analiz ederek bu sitenin IP sinin kayıtlı olup olmadığına bakar eğer hosts dosyasında IP var ise buradan ulaşımını sağlar ancak yok ise internet sağlayıcınızdan sitenin IP sini ister. Bu durumda da site erişimi engelli ise siteye ulaşamazsınız. Bu yazımızda sizlere hosts dosyanıza Youtube IP sini nasıl ekleyeceğinizi göstereceğiz.

Öncelikle hosts dosyasının bilgisayarınızın neresinde olduğunu görelim. Hosts dosyasına ulaşmak için şu yolları izlemeniz gerekmektedir.  Öncelikle başlat menüsünden Bilgisayar a tıklayın. Sabit disklerinizden C:\ ye girin. ( eğer işletim sisteminiz farklı bir sürücüde kurulu ise işletim sisteminizin kurulu olduğu sürücüye girmeniz gerekir. ) C:\ nin içinde Windows klasörüne girin. System32 klasörünü bularak içine girin. Drivers klasörüne girin bu klasörün içine aşağıdaki linkten indireceğiniz sıkıştırılmış dosyayı çıkartıp içindeki hosts dosyasını bilgisayarınızdaki hosts dosyası ile değiştirin.

2014 Youtube Hosts Dosyası İndir

 

Google Ziyaretçileri:

  • host dosyas indir
  • hosts dosyası indir
  • host dosyası indir
  • host dosyası
  • youtube host dosyası indir