DNS Ayarları

Web sayfamızda gezerken pek çok noktada DNS Değiştirme ibaresi ile karşılaştığınızı ve aslında Google ve benzeri arama motorlarında konuyu daha çok bu kelime öbeği ile aradığınızı biliyoruz. Ancak bilgiye erişiminizi sağlamak adına DNS Ayarları başlığını da web sayfamızda barındırmaya karar verdik. Elbette burada sizlerle paylaşacağımız bilgiler farklı olmayacaktır. Ancak belki de sizin için daha anlaşılır olabilir? Bilgiye birlikte göz atalım…

DNS Ayarları Değiştirme!

Unutmadan! Böyle bir ibare ile de gelmiş olabilirsini ve elbette ki yine de aradığınız bilgiye DNS Değiştirme sayfamız ile erişebileceksiniz. Yapmış olduğunuz bu erişim ile bilgisayarınız üzerinde DNS numaraları değiştireceğinizi düşünüyoruz. Çünkü IPhone için DNS Değiştirme Ayarları ya da Pleks DNS Server Kurma gibi ibareler ile gelmiş olsa idiniz bu konu başlıklarımıza erişebilirsiniz. Aslında bilenler biliyor ki burada Anahtar Kelime çalışması yapıyoruz ve tam da bu noktadan itibaren DNS Değiştirme bilgilerini paylaşıyor ve yazımıza son veriyoruz.

Bilgisayarlarda DNS Değiştirmenin Yolları

  1. Ağ Bağlantılarım kısmından Özellikler bölümüne erişiyor ve TCP/IP ayarları üzerinden “DNS Otomatik Belirle” seçeneğini iptal ediyoruz. İptal işleminin ardından bizden girmemiz istenen Güncel DNS Numaralarını edinerek bu alanlara sırası ile giriyoruz.
  2. Diğer bir yöntem ise çeşitli web sayfaları üzerinden istediğiniz adreslere erişim gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu noktada kalitesiz hizmet ve bolca reklam ile karşılaşabilirsiniz.
  3. Bilgisayarlarınıza kurabileceğiniz ve isterseniz erişimini de şifrelendirebileceğini çeşitli programlar ile DNS Ayarları konusundaki değişimi istediğiniz an gerçekleştirebilir ve internet dünyasına özgürce katılabilirsiniz. Bu programları DNS Değiştirme ya da DNS Exchange olarak adlandırmaktayız. Bu ipuçları ile yerli ya da yabancı pek çok yazılıma erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir