DNS Değiştirmenin Faydaları

DNS değiştirme nasıl yapılır? Yasak sitelere nasıl girilir? DNS bilgisi değiştirme? Ve benzeri pek çok soru nedeni ile DNS Değiştirme sayfamızdasınız. Pek çoğunuzun bu işlemi yaparak erişmek istediği web sayfalar olduğunu biliyoruz. Bu sebeple web sayfamızda 2018 – 2019 DNS Numaraları yazımızı da paylaşmıştık. Buradan edineceğiniz DNS değerleri ile bilgisayarlarınızda yapacağınız birkaç ufak değişiklik ile yasaklanan tüm web sayfaları dâhil olmak üzere tüm internet dünyasını dilediğinizce ziyaret edebileceksiniz. En büyük faydasının bu olduğunu belirtebileceğimiz DNS Değiştirme işlemi sayesinde internet evreninde özgürlüğün keyfini çıkarabilirsiniz.

Elbette belirtmemiz gereken bazı detaylar var! Çocuklu ailelerde çocukların da erişimine bırakılan bilgisayarlarda bu değişimin sabit kalmaması gerektiğine inanıyoruz. Zararlı ya da çocukların gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek pek çok web sayfası da yasaklanan web sayfaları arasındaki yerini almaktadır. Bu yüzden DNS Değiştirmenin Faydaları başlığımızın ve konumuzun içeriğinde bu ufak dipnotu da sizlerle paylaşmamız gerekmektedir.

DNS Değişikliğinin bir diğer faydası ise Servis Sağlayıcı’ların size sunduğu Otomatik DNS’lerden daha hızlı bir internet gezinimi sunmasıdır. Düşünürsek! Sanırım herkes internette daha hızlı olmak ister. İnternet ortamında hız demenin kişilere göre değişiklik göstererek pek çok anlamı olsa da, Veri Gönderme ve Alma Transfer hızlarına direkt olarak etkisi olacaktır. Bu duruma da sevineceğinize eminiz ve işte bilinmesi gereken en temel DNS Değiştirme Faydaları bunlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir