DNS Değiştirmenin Yolları

DNS ayarlarını değiştirme, bunu nasıl yapacağınız ve 2018 – 2019 güncel DNS numaraları gibi sorularınızın yanıtlarını sizlerle paylaşmıştık… Bu yazımızda da başlığımızda da yer aldığı gibi DNS Değiştirmenin Yolları konusunda bilgiler paylaşacağız. Pek çok ziyaretçimiz bu işlemin birden fazla yolu olduğunu öğrendiği için bir parça şaşkın olabilir. Ancak böylesi bir imkânlar demeti var elimizde… DNS değiştirme yollarının neler olduğuna değinmeden önce bu işlemleri uygulamak, yani DNS Değiştirme ile ne gibi yararlar sağlayabileceğinize değinelim bir kez daha…

DNS Değiştirmenin Faydaları yazımızda da detaylarını öğreneceğiniz o teme iki madde şu şekildedir;

  1. İnternet’teki tüm kısıtlamalardan kurtularak özgürlüğünüze kavuşursunuz.
  2. Servis Sağlayıcıların limitli DNS Server’ları üzerinden bağlanmaktansa daha hızlı veri transferi imkânı sunan DNS Sunucular üzerinden internet otobanında yol alırsınız…

DNS Değiştirmenin Yolları

  1. En temel yöntem olarak bilgisayarınızın ağ bağlantısı ayarlarında yer alan DNS Otomatik Belirle seçeneğini iptal ederek Güncel DNS Numaralarını kullanabilirsiniz.
  2. Aktarma organı olarak üzerinden interneti dolaşabildiğiniz pek çok web sayfası bulunmaktadır. DNS Sunucular üzerinden hizmet veren ve üzerlerinde yer alan adres satırlarına girmek istediğiniz web adresini girerek erişebilme imkânına kavuşabilirsiniz.
  3. DNS Exchange – DNS Değiştirme Programları: bu programları kullanarak da bilgisayarınızda kalıcı bir DNS değiştirme işlemi yapmaksızın dilediğiniz zaman internet’ teki özgürlüğünüze erişebilirsiniz.

İşte bu 3 yöntem ile DNS Değişiminde bulunabilir ve internet dünyasındaki tüm kısıtları kaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir