Facebook Cihaz Kaydetme ve DNS Değiştirme

            Çağımızın en büyük internet keşiflerinden biri olarak nitelendirebileceğimiz Facebook Sosyal Paylaşım web sayfasını kullanmayanların sayısı 2 elin parmağı kadardır… Tabi bu oranı internet kullanıcıları arasındaki insanlar üzerinden veriyoruz. Siz değerli ziyaretçilerimizin de %99’unun Facebook profili sahibi olduğundan şüphemiz bulunmamaktadır. Kaldı ki bu konuya erişim sağladığınıza göre bu oranı %100 olarak kabul edebiliriz. Aranızdakilerden pek çoğu da Mobil cihazlar üzerinden internet bağlantısı kurmak sureti ile Facebook ziyareti yaptığında, Facebook Cihaz Kaydet – Kaydetme ibaresi almaktadır.

            Aslında bu uyarıya, arkadaşlarımızın Facebook kaydı sırasında kullandıkları mail adreslerine Facebook tarafından erişilememesi neden olmaktadır. Özel mail adreslerini belirli süre kullandıktan sonra kapatılması ve Facebook bildirimlerinin sizlere ulaşmaması durumunda bu “Cihaz Kaydetme” işlemi ile karşılaşabiliyorsunuz. “Pekâlâ, sebebi bu ise bu işin DNS ya da DNS Değiştirme ile alakası nedir?” diye kendi kendine soranlar olabilir! Hemen cevaplarını verelim o halde!

            Facebook’a, Cep Telefonu ya da Bilgisayarını kullanarak Cep Telefonu üzerinden erişim sağlayan arkadaşlarımızın her bağlantısında GSM Operatörüne ait bir başka DNS Server üzerinden açıldığı değişmez bir gerçektir. Bu sebepledir ki; DNS Değiştirme işlemi gerçekleştirebileceğiniz bir Cep Telefonunuz varsa, örneğin IPhone dns gibi… Sabit bir DNS değeri belirleyerek bu Cihaz Kaydetme işlemine her seferinde maruz kalmazsınız!

            Bilgiye Yol Açın, Lütfen!

Google Ziyaretçileri:

  • facebook cihaz kaydetme
  • facebook cihazı kaydet
  • facebook ip değiştirme
  • facebook cihaz tanıtma nasıl yapılır
  • facebook tanınan cihaz ekleme

Tarih: Ağustos 23, 2012, kategoriler: Dns Bilgileri Yazar:

Etiketler: ,