Facebook Yasağı Kapıda

Facebook Yasağı Kapıda                Facebook ta yasaklı siteler kervanına katılmak üzere! Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, basın toplantısında bir basın mensubunun kendisine yönelttiği Facebook ta Twitter ve YouTube gibi kapatılacak mı sorusu üzerine şu açıklamayı yaptı. ‘Devlete ihanet var. Açıkça bir casusluk var. En gizli kalması gereken bir konudur. Kimdir, neresidir, hangi istihbarattır, hangi alçaktır, şu anda adres verecek durumda değilim. Bu nedenle YouTube erişimi engellendi. Ben de yetkimi kullandım. RTÜK Kanuna göre milli güvenliği doğrudan ihlal eden bir durum karşısında geçici yayın yasağı getirilebiliyor. Ben de imzaladım yürürlüğe girdi. Bunun erişime sokulmasından, bunun yayına verilmesinden sadece Suriye, Rejim ve El Kaide istifade eder.’ ‘Facebook un kapatılması şu an gündem de değil ama dinlenme konusu tüm dünyanın gündemi, YouTube da olsa Facebook ta olsa yargı kararlarına uymak zorunda. Biz hükümet olarak halkının gururundan onurundan sorumluyuz.’ Diye konuştu.

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç ın bu açıklamasına göre Facebook kapatılması şu anda gündem de değil ancak kapatılmaması hakkında da kimse garanti veremiyor. Bu sebepten sizlere olası bir Facebook engellenmesi durumunda erişiminizi nasıl sağlayabileceğinizi anlatacağız.

Facebook, Twitter, YouTube ya da bunun gibi bir çok yasaklı siteye giriş için size tavsiye edebileceğimiz en iyi yol bir Google Chrome eklentisi olan ZenMate’dir. ZenMate Google Chrome ve Chrome türevi tarayıcılarda çalışabilen ve ücretsiz bir şekilde size VPN hizmeti sağlayan küçük bir eklentidir. Bu eklentinin tarayıcınıza nasıl ekleyip kullanacağınızı BURADAN öğrenebilirsiniz.

Google Ziyaretçileri:

  • facebook girme yöntemleri