Turkcell VINN DNS Ayarları Değiştirme

İnternet’i elinin altında bulunduranlar, artık Turkcell VINN, Avea Jet ya da Vodafone Super internet paketlerinin daimi kullanıcıları arasında yerlerini almaktadırlar. Bu internet erişim seçeneklerinden Turkcell VINN modem’e ait DNS Değiştirme işlemlerini nasıl yapacağınızı sizler için araştırıp kaleme aldık.

Turkcell VINN Modem DNS Ayarlarını Değiştirme!

Bu ayarların değiştirilmesinin mantığı elbette ki bilgisayarlarımızda da yaptığımız gibi TCP/IPv4 alanında yer alan DNS verilerinden geçmektedir. Aşağıdaki sıralamaya göre işlemleri gerçekleştirdiğinizde ise Turkcell VINN DNS Değişimini tamamlamış oluyorsunuz.

–          Bilgisayarınızın masaüstü alanında yer alan Belgelerim klasörünü açıyoruz.

–          Belgelerim içinde yer alan VINN isimli klasörü açarak işlemimize devam ediyoruz…

–          RASPHONE.PBK isimli dosyayı buluyoruz ve çalıştırıyoruz.

–          Açılan uygulama penceresinden kullandığınız bağlantıyı seçerek ÖZELLİKLER sekmesini tıklıyorsunuz.

–          Açılan yeni pencerede Bağlantılar seçeneğinden TCP/IPv4 sekmesini seçerek, özelliklerinde yer alan DNS Ayarlarını değiştiriyoruz.

İşte Turkcell VINN Modem üzerinde yapılacak değişim bu kadar basit ve hızlı. Artık özgür internetin keyfini çıkarmanın tam zamanı… Bu başlığımız dışında yer alan diğer dns değiştirme konularından birkaçı da aşağıdaki gibidir.

  1. IPhone için DNS Ayarlarını Değiştirme
  2. DNS Değiştirmenin Yolları
  3. DNS Server Kurma
  4. DNS Nedir
  5. DNS Değiştirmenin Zararları

Daha fazla bilgi edinebilmek için web sayfamızı daha sık ziyaret edebilir ve sizler için paylaştığımız bilgilere göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir