Twitter Erişimi Engelleniyor. Peki biz Twiiter’a Nasıl Gireriz?

Twitter Erişimi Engelleniyor. Peki biz Twiiter'a Nasıl Gireriz               İnternet sitelerinin erişiminin engellenmesi durumuna son zamanlarda sıklıkla rastlamaktayız. Sebepli ya da sebepsiz bir çok internet sitesi yasaklı web siteleri listesine girmekte ya da yasaklanma tehlikesi ile karşı karşıya kalmaktadır. Ülkemizde yasaklı sitelerin bulunduğu uzun listeye şimdi bir yenisi daha eklenmek üzere. Öyle ki şimdi yasaklanacak site yaklaşık 400 milyon kullanıcıya sahip olan dünyanın en büyük sosyal ağı Twitter. Evet doğru duydunuz dünyada 160 milyonu aktif toplamda 400 milyon üyesi bulunan Twitter kapanmak üzere. İnternet kullanan neredeyse her kullanıcın üye olduğu ve kimsinin birden fazla hesabının olduğu bu sosyal ağda günde 350 milyondan fazla tweet atılıyor. Yani her aktif kullanıcı günde en az iki tweet ya da daha fazlasını atıyor. Böylesine yaygın bir kitleye ulaşan Twitter ülkemizde engellenmek üzere ancak bu durum biz twitter kullanıcılarının bir daha tweet atamaması demek değildir elbette. Ülkemizde erişimi engellense dahi Twitter’a giriş sağlamanın çeşitli yöntemleri var. Bunlardan bazıları çeşitli programlar ve bazı internet siteleri aracılığı ile bizlere sağlanan Proxy siteleri. Ancak bu yöntemlerden uygulaması ve kullanması en basit olanı bilgisayarımızın DNS sunucularını değiştirmek. Bunun için yapmamız gerekenleri size kısaca anlatalım.

Hemen bilgisayar ekranımızın sol alt köşesindeki Başlat ikonuna tıklıyoruz ve açılan menüden ‘Denetim masasına’ giriyoruz.

anlatim-1

 

Denetim masasında ‘Ağ durumu ve görevlerini görüntüle’ye tıklıyoruz. Daha sonra sol taraftan ‘Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir’ e tıklıyoruz.

anlatim-2

 

Ardından internet ağımızın üzerine sağ tıklıyoruz ve özelliklere giriyoruz. Listeden ‘Internet Protokolü sürüm 4 ( TCP / IPv4 ) üzerine çift tıklıyoruz ve

anlatim-3

‘ Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan’ deyip şu IP’leri yazıyoruz. İlk satıra 8.8.8.8 ikinci satıra 8.8.4.4 ve Tamama tıklıyoruz. Artık Twitter ya da yasaklı başka bir siteye erişiminizi rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

 

 

Google Ziyaretçileri:

  • twitter erişimi