Windows 7 DNS Değiştirme

Windows 7 işletim sistemi kullanan kullanıcılarımızın nasıl DNS değiştireceğini anlatacağız. Ancak öncesinde 6 Nisan 2015 tarihinde gelen Youtube – Twitter giriş yasağı ile ilgili yöntem ve tekniklere gitmek istiyorsanız; yan taraftaki banner’a tıklamanızı rica ederiz!

Windows 7 DNS Ayarlarını Değiştirme – Windows 7 DNS Ayarları (Resimli Anlatım)

İlk olarak bilgisayarımızı açıyoruz. Ardından “Başlat“a tıklayıp “Denetim Masası“nı açıyoruz. Denetim Masası’nı açtıktan sonra Ağ ve İnternet bölümünden “Ağ durumunu ve görevlerini görüntüle”ye tıklıyoruz.

Windows 7 DNS Ayarlarını Değiştirme

Daha sonra karşımıza ekranın sol tarafında bulunan “Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin”e tıklayın.

Windows 7 DNS Ayarlarını DeğiştirmeAçılacak yeni ekrandan Ağ bağlantınıza sağ tıkladıktan sonra “Özellikler”e tıklayın.

Windows 7 DNS Ayarlarını Değiştirme

Ağ bağlantınızın özelliklerine tıkladıktan sonra gelen sayfadan “İnternet Protokol sürüm 4 (TCP/IPv4)” bölümüne bir kez tıklayın. Ardından “Özellikler” butonuna tıklayın.

Windows 7 DNS Ayarlarını Değiştirme

İnternet Protokol sürüm 4 (TCP/IPv4) özelliklerine tıkladıktan sonra gelen sayfadan “Aşağıdaki DNS sunucularını kullan” seçeneğini seçiyoruz. Sonrasında kullanmak istediğimiz DNS’leri ya da resimdeki DNS’leri yazıyoruz ve Tamam seçeneğine tıklıyoruz. Windows 7 işletim sisteminde DNS değiştirme işlemi bu kadar.

Windows 7 Yasaklı Sitelere Erişim için diğer bütün yöntemler için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Windows 7 DNS Ayarlarını Değiştirme

Bu yazımızda sizlere resimli bir biçimde Windows 7’de DNS ayarlarının nasıl değiştirileceğini anlattık. İlerleyen yazılarımızda DNS değiştirme ile ilgili daha ayrıntılı ve detaylı bilgiler paylaşacağız.

Google Ziyaretçileri:

  • windows 7 dns değiştirme
  • dns ayarı değiştirme
  • dns değiştirme windows 7
  • dns ayarları windows 7
  • win 7 dns değiştirme