Windows 7 DNS Değiştirme

Windows 7 işletim sistemi kullanan kullanıcılarımızın nasıl DNS değiştireceğini anlatacağız. Ancak öncesinde 6 Nisan 2015 tarihinde gelen Youtube – Twitter giriş yasağı ile ilgili yöntem ve tekniklere gitmek istiyorsanız; yan taraftaki banner’a tıklamanızı rica ederiz!

Windows 7 DNS Ayarlarını Değiştirme – Windows 7 DNS Ayarları (Resimli Anlatım)

İlk olarak bilgisayarımızı açıyoruz. Ardından “Başlat“a tıklayıp “Denetim Masası“nı açıyoruz. Denetim Masası’nı açtıktan sonra Ağ ve İnternet bölümünden “Ağ durumunu ve görevlerini görüntüle”ye tıklıyoruz.

Windows 7 2016 Güncel DNS Ayarları burada..

Daha sonra karşımıza ekranın sol tarafında bulunan “Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin”e tıklayın.

Windows-7-DNS-Ayarları-1-1

 

Açılacak yeni ekrandan Ağ bağlantınıza sağ tıkladıktan sonra “Özellikler”e tıklayın.

windows7-4

 

Ağ bağlantınızın özelliklerine tıkladıktan sonra gelen sayfadan “İnternet Protokol sürüm 4 (TCP/IPv4)” bölümüne bir kez tıklayın. Ardından “Özellikler” butonuna tıklayın.

Windows-7-DNS-Ayarları-5

 

İnternet Protokol sürüm 4 (TCP/IPv4) özelliklerine tıkladıktan sonra gelen sayfadan “Aşağıdaki DNS sunucularını kullan” seçeneğini seçiyoruz. Sonrasında kullanmak istediğimiz DNS’leri ya da resimdeki DNS’leri yazıyoruz ve Tamam seçeneğine tıklıyoruz. Windows 7 işletim sisteminde DNS değiştirme işlemi bu kadar.

Windows 7 Yasaklı Sitelere Erişim için diğer bütün yöntemler için BURAYA tıklayabilirsiniz.

 

Bu yazımızda sizlere resimli bir biçimde Windows 7’de DNS ayarlarının nasıl değiştirileceğini anlattık. İlerleyen yazılarımızda DNS değiştirme ile ilgili daha ayrıntılı ve detaylı bilgiler paylaşacağız.

Google Ziyaretçileri:

  • windows 7 dns değiştirme
  • dns ayarı değiştirme
  • dns değiştirme windows 7
  • dns ayarları windows 7
  • ip adresi değiştirme