Windows 8 DNS Değiştirme

Windows 8 DNS Değiştirme                Hayatımızın büyük bir bölümünü kapsayan internet artık hemen her alanda karşımıza çıkmakta ve bizde onunla tümleşik olarak yaşamaya başlamış bulunmaktayız. İş hayatındaki bir insan günün ortalama en iyi ihtimalle 3 – 4 saatini bilgisayar başında ve dolayısı ile internette geçiriyor. Bu internet kullanımında ise haber okuyor, oyun oynuyor, video izliyor ve müzik dinliyor. Ancak ülkemizde bir çok internet sitesinin yasaklanmasından dolayı bu hakkı elinden alınmış gibi gözükmekte ancak çok basit bir iki yöntem ile bu yasaklara takılmadan internet özgürlüğünüz kısıtlanmadan doyasıya internette sörf edebilirsiniz.

Şimdi dilerseniz yasaklı sitelere giriş yapabilmek için Windows 8 işletim sistemine sahip bir bilgisayarda DNS ayarlarınızı nasıl değiştirebileceğinizi öğrenelim.

Başlangıç olarak bilgisayar ekranınızın sağ alt köşesindeki simgelerden ağ bağlantınızı gösteren simgeye farenizin sağ tuşu ile bir kere tıklıyoruz ve açılan seçeneklerden özelliklere tıklıyoruz. Özelliklere tıkladığımızda ağ paylaşım merkezini açmış oluyoruz. Ağ paylaşım merkezi sayfasında sol tarafta bulunan bağdaştırıcı ayarlarını değiştir yazısına tıklayarak ağ bağlantılarımızın listesinin bulunduğu sayfaya yönlendiriliyoruz. Bu sayfada kullandığımız internet ağının üzerine sağ tuş ile bir kere tıklıyoruz ve özellikleri seçiyoruz. Bu işlemin ardından karşımıza küçük bir pencere geliyor. Bu penceredeki seçeneklerden internet protokol versiyon 4 ( TCP / IPv4 ) olanın üzerine faremizin sol tuşu ile çift tıklıyoruz. Daha sonra karşımıza gelen pencerede Aşağıdaki DNS sunucusunu kullan seçeneğini aktif edere istediğimiz DNS sunucularını bu kısma yazıyoruz. Bu kısımda birinci satıra 8.8.8.8 ikinci satıra ise 8.8.4.4 yazarak tamama bastığınızda sizde artık yasaklı sitelere giriş sağlayabilirsiniz.

Google Ziyaretçileri:

  • windows 8 dns deitirme