Windows Phone YouTube Erişimi

Windows Phone YouTube Erişimi                YouTube erişiminin Ülkemizden engellenmesinin ardından bir çok internet kullanıcısı DNS sunucularını değiştirerek YouTube kullanımına devam ettiler ancak DNS değiştirme yöntemini Windows Mobile işletim sistemini kullanan Nokia Lumia modelleri ile HTC markasının bazı Windows Mobile ile çalışan modellerinde WiFi bağlantısının DNS adreslerini değiştirmek şimdilik mümkün görünmüyor. Bununla birlikte VPN hizmeti de henüz Windows Phone 8 li cihazlarda verilen bir hizmet değil. Söylentilere göre VPN sunucu desteği Windows Mobile ın Nisanda çıkartacağı söylenen güncellemesi ile aktif olacak. Ancak şu anda böyle bir işlem yapabilme durumu olmayan Windows Phone kullanıcıları için uygulayabileceğiniz yöntemi yazımızın devamında açıklıyoruz.

Windows Phone kullanıcılarının WiFi üzerinden YouTube erişimi sağlayabilmesi için öncelikle yapması gerekenler;

Öncelikle telefonunuzun ayarlar menüsüne girin. Ardından ayarlar menüsünden WiFi ‘ı bularak ağ bağlantılarının olduğu listeye ulaşın. WiFi menüsü içinde internete bağlı olduğunuz ağ üzerine iki saniye kadar basılı tutun daha sonra çıkan seçeneklerden düzenleyi seçin. WiFi gelişmiş ayarlar menüsünü bu şekilde açabileceksiniz. Bu menüde en altta DNS bilgileri mevcut ancak değiştirme işlemine cihaz izin vermiyor bu yüzden üst taraftan Proxy’yi aktif hale getirin ve alt tarafında açılan sunucu ve bağlantı noktası bölümlerine aşağıda vereceğimiz iki seçenekten birini yazarak ardından alt taraftaki tik bölümünü işaretleyin.

    Sunucu                                Bağlantı noktası

                80.241.216.195                                 3128

92.245.170.248                                 8080

Bu işlemleri cihazınız üzerinden uyguladıktan sonra YouTube erişimi sağlayabilirsiniz. Daha sonraki yazılarımızda WiFi olmaksızın şebeke interneti üzerinden yasaklı sitelere nasıl girebileceğinizi paylaşacağız. Sitemizi takip etmeye devam edin.

Google Ziyaretçileri:

  • windows phone dns değiştirme
  • lumia dns değiştirme
  • windows phone youtube giriş
  • windows phone dns
  • windows phone yasaklı sitelere giriş