ZenMate ile Twitter’a Nasıl Girilir?

ZenMate İle Twitter'a Nasıl Girilir                Son günlerde özellikle soysa medyayı en çok meşgul eden konu Twitter erişiminin ülkemizden kısıtlanması. Geçtiğimiz hafta meydana gelen bu durumun hemen ardından bilgisayarımızın DNS sunucularını değiştirerek Twitter hesaplarımıza erişim sağlayabiliyorduk ancak daha sonradan Türkiye’den Twitter IP lerinin kısıtlanması DNS değiştirerek sağladığımız çözümün geçersiz olmasına neden oldu.

Bu yazımızda sizlere bilgisayarınızın DNS sunucusunu değiştirmeden çok küçük bir işlem ile nasıl Twitter ve ülkemizden erişimi kısıtlı olan diğer internet sitelerine giriş sağlayabileceğinizi anlatacağız.

Bilgisayarınızdan DNS sunucusu değiştirmeden Twitter ve diğer yasaklı sitelere giriş sağlayabileceğiniz bu yöntem ZenMate isimli Google Chrome eklentisidir. ZenMate, ücretsiz bir eklenti ve Google Chrome tarayıcınız ile tümleşik olarak çalışarak tarayıcınızın bir vekil sunucu üzerinden internet erişimi sağlamasına yardımcı olarak daha güvenli ve özgür bir internet kullanımı yapmanıza olanak tanır. ZenMate Google Chrome eklentisini kullanabilmek için öncelikle Google Chrome İnternet Tarayıcısının bilgisayarınızda kurulu olması gerekmektedir. (Google Chrome inetnet tarayıcısını BURADAN indirebilirsiniz ) bilgisayarınızda Google Chrome internet tarayıcısı yok ise kurduktan sonra Google arama sayfasını açın ve ZenMate yazarak aratın. İlk sırada Chrome Web Store sayfası çıkacaktır. Buraya tıkladığınızda eklentiyi tarayıcınıza ekleyebilmek için yapmanız gereken sağ üst taraftaki + Ücretsiz yazan yere tıklamak ve eklentinin kurulmasını beklemek. Eklenti kurulumu birkaç saniye sürecektir. Eklenti kurulduktan sonra tarayıcınızın sağ üst köşesine mavi renkli ZenMate simgesi gelecektir. Web sayfası ise sizden mail adresinizi isteyecek. Bu kısma mail adresinizi girerek yanındaki butona tıkladığınızda size bir şifre oluşturacak daha sonra ZenMate eklentisini kapatmak isterseniz tekrar açmaya çalıştığınızda aynı mail adresini ve size oluşturulan şifreyi girmeniz gerekecektir. Mailinizi girdikten sonra mavi renkteki simge yeşil renge dönecektir. Bu simgenin yeşil olması eklentinin aktif olduğunu gösterir ve artık rahatlıkla Twitter’a giriş sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz ZenMate eklentisinin kurulması ve nasıl çalıştığını aşağıdaki videomuzu izleyerek daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 

Google Ziyaretçileri:

  • youjizze girmek
  • twittera girme